Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.ltUgdymas karjerai

Integruota biologijos ir ugdymo karjerai pamoka

2015 03 05


Kovo 5 d. Technologijų skyriuje vyko integruota biologijos ir ugdymo karjerai pamoka, kurioje dalyvavę mokiniai klausėsi Klaipėdos teritorinės muitinės Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus vyriausiosios inspektorės Virginijos Šidlauskienės pasakojimo apie Lietuvos muitinės veiklą, struktūrą, uždavinius ir funkcijas, atsakingą muitininkų darbą visose muitinės veiklos sferose bei struktūriniuose padaliniuose.

V. Šidlauskienės žodžiais, muitinė yra gana sudėtingos struktūros didelė institucija, kurios veikla yra griežtai reglamentuota įstatymų ir nuolatos besikeičiančių teisės aktų, o muitininkų darbas reikalauja ypatingo psichologinio pasirengimo ir ištvermės. "Muitininko darbas reikalauja gero psichologinio pasirengimo, ištvermės: daugelis postų dirba pamainomis ištisą parą, pareigūnai dirba dideliais atstumais nuo gyvenamos vietos nutolusiose darbo vietose, neretai tenka spręsti konfliktines situacijas su žmonėmis“, - apie nelengvą, tačiau įdomų ir prasmingą muitininko darbą pasakojo ilgametę patirtį šioje srityje turinti specialistė.

Muitinės specialistė supažindino mokinius su augalų ir gyvūnų rūšių apsauga, CITES konvencija, kuri yra priimta Lietuvoje nuo 2001 m. ir reglamentuoja Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinę prekybą bei peržiūrėjo filmą.

Specialistė pristatė eksponatus: žaliojo krokodilo iškamšą, kriaukles, vėžlio kiautą ir kita, atsakė į mokiniams kilusius klausimus.

Muitinės specialistės vizitą skyriuje padėjo organizuoti projektų vadovė Asta Abukaitienė kartu su biologijos mokytoja Neringa Vilcinskaite-Zavackiene.

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
erasmus_wbl.jpg
planuoju_ateiti.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg