Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt

pamoku_tvarkarastis.png
facebook_logo.png


Konkurso ,,Mesk iššūkį IT“ nuostatai ir registracijos anketa

„Mesk iššūkį IT_.png


Konkurso ,,Protų mūšis“ nuostatai ir registracijos anketa

Protu_musis2.png


Kalbų savaitė

2015 03 06


Kaip niekad pavasarišką pirmąją saulėtą kovo savaitę 03-06 d. Šiaulių Profesinio rengimo centre Technologijų skyriuje vyko „Kalbų savaitės“ renginiai. Kiekviena diena buvo skirta kitoms kalboms, kitiems mokiniams pabūti kartu, geriau pažinti pasaulį, atliekant užduotis, praktiškai išbandant savo gebėjimus, stebint ir tyliai pamąstant apie tikrąsias gyvenimo vertybes.

Antradienį buvo atidaryta leidinių iš bibliotekos fondo, skirtų A. Baranauskui, paroda, mokiniai turėjo galimybę, ypač tai buvo aktualu besiruošiantiems brandos egzaminams abiturientams, rasti informacijos šaltinius.

Trečiadienį vyko integruota informatikos ir anglų k. pamoka-kūrybinės dirbtuvės „Aš įsivaizduoju...“. Mokiniai galėjo ieškoti naujų kūrybingumo išraiškos būdų, gal taip atrasdami savo naujus gebėjimus ar tobulindami jau žinomus.

Ketvirtadienis buvo ypač turtingas, nes laukė ne vienas renginukas, tad mokiniai ir mokytojai tą dieną išbandė naujų dalykų ir prisiminė senus. Kuomet vieni mokniai dalyvavo viktorinoje ir atkakliai konkuruodami stengėsi atlikti ir aktualias egzaminui ir tiesiog primenančias praeitus dalykus užduotis bei smagiai ir naudingai leido laiką (o laimėjo visgi draugystė), tuomet kiti žiūrėjo lietuvių režisieriaus Arūno Matelio dokumentinį filmą „Prieš parskrendant į žemę“. Tai vienintelis pasaulyje dokumentinis filmas laimėjęs vienus svarbiausių Europoje Amsterdamo ir Leipcigo festivalių pagrindinius prizus, nominuotas europiniam „Oskarui“ dar net prieš oficialią filmo premjerą. Tai lyriška esė apie vaikų ligoninę, joje gaunamas stiprybės ir meilės pamokas. Tai filmas, pilnas gerų emocijų, meilės ir pagarbos, iškalbingas žvilgsnis į žmogaus gebėjimą atsitiesti. Tai puiki proga pervertinti ir savo gyvenimo prioritetus...

Tą dieną vyko ir netradicinė anglų k. pamoka „Įdomioji Airija“ bei ŠU dėstytojos Onos Laimos Gudzinevičiūtės paskaita norintiems patobulėti mokytojams „Teksto spausdinimas kompiuteriu“.

Kitą dieną, penktadienį, vėl visi susirinkome bibliotekoje. Kovo 6 d. skaitykloje vyko Kalbų savaitės renginys „Skirtingomis kalbomis - apie šilą, Lietuvą, mus...“, skirtas A.Baranausko 180-osioms gimimo metinėms paminėti. Susirinkę mokiniai žiūrėjo TK13 grupės mokinių M.Pociaus ir E.Rimkaus parengtas skaidres Prezi programa apie poetą. Vėliau mokiniai skaitė poemą „Anykščių šilelis“ įvairiomis kalbomis: PV14/2 gr.mokinė G. Ziberkaitė skaitė lietuviškai, o tos pačios grupės mokinė M.Vaitekaitytė – rusų kalba, TR13 gr. mokinė J.Dževečkaitė – angliškai. Bibliotekininkė Z.Zapasnikienė pristatė knygą „Vis kitoki balseliai...A.Baranauskas: Įvairiakalbis „Anykščių šilelis“, parvežtą iš Knygų mugės. Šioje knygoje publikuojama visa poema bei jos fragmentai aštuoniolika kalbų, į kurias „Anykščių šilelis“ yra išverstas. Kaip skamba ši poema korėjiečių kalba, bei dainą „Anykščių šilelis“, atliekamą grupės „Liūdni slibinai“ mokiniai galėjo išgirsti pasinaudoję Lrt.lt/mediatekos/ medžiaga. Taip pat žiūrėjo nuotaikingą filmuką apie Lietuvą anglų kalba. Besibaigiant pamokai išdalino mokiniams tekstą - ištrauką iš A.Baranausko dienoraščio, rašyto kai poetui buvo 18 metų. Tai paties poeto sau parašytos gyvenimo taisyklės, kurios labai aktualios ir šiandien, jas kiekvienas galime panaudoti saviugdos kelyje.

Kalbų savaitės renginukus organizavo ir smagiomis akimirkomis su mokiniais dalinosi užsienio ir lietuvių kalbų mokytojos, padėjo informatikos mokytojos R. Baronienė bei I. Grubliauskienė.

 

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
erasmus_wbl.jpg
planuoju_ateiti.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg