Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2020-2021 m. naujienos ir įvykiai

Išvyka į interaktyvų baltų kultūros populiarinimo centrą „Baltų kelias“

2021 10 28


Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Ta proga spalio 28 dieną skyriaus bibliotekininkė Z. Zapasnikienė organizavo TD20/2 ir TŽ19 grupių mokiniams kartu su grupių auklėtojomis išvyką į Šiauliuose neseniai įkurtą interaktyvų baltų kultūros populiarinimo centrą „Baltų kelias“, kur šiuolaikinėmis technologijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, gyvensena, kultūra.

Visus ypač sudomino biometriniais žmogaus duomenimis paremtas žaidimas „Baltų „profesija“, kurio metu galima pamatyti, kaip atrodytum, jei gyventum istorinėje praeityje ir būtum baltų profesijos atstovas: verpėja, audėja, kalvis, žvejys ar kt. Atsisiųsti tokį portretą galima nuskenavus QR kodą.

Kita edukacija „Pažink baltiškus daiktus“ supažindino su baltų genčių buityje naudotais daiktais. Įdomu, nes reikia identifikuoti, kurie priklauso baltiškajam periodui, o kurie - ne. Susidomėjimą kėlė ir veikla, kur technologijos leidžia žmogų, stovintį prieš kamerą, perkelti į realią aplinką, kurią jis pats pasirenka. Didelę erdvę užima instaliacija „Baltų gyvenimas“, kur ant lietimui jautrios plokštumos projektoriai, sensoriai pristato baltų genčių gyvenimą.

Kompiuterijos mokslų besimokantys mokiniai domėjosi ir išbandė visas edukacines veiklas. Diskutavo apie įvairius technologinius variantus, domėjosi, kaip tai veikia.

Išvyka padėjo ne tik pagilinti profesines žinias, išbandyti įdomias edukacijas, bet ir pabendrauti, pamatyti rudenišką miestą.

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg