Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2020-2021 m. naujienos ir įvykiai

Popietė „Velykos, velykėlės…“

2021 03 31


Velykos – šventė visiems. Nuo krykštaujančio kūdikėlio iki išminčiaus senolio. Velykos – didžiausia pavasario šventė. Ši šventė simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią. Apie šventės reikšmę, pavadinimo kilmę, pagrindinius akcentus ir buvo kalbama š. m. kovo 31 d. vykusioje popietėje „Velykos, velykėlės…“, skirtoje skyriaus mokiniams ir mokytojams.

Visus susirinkusius artėjančių švenčių proga sveikino skyriaus vedėja Rasa Freimonienė, linkėjo šiuo sudėtingu laikotarpiu atrasti galimybę pasidžiaugti atbundančia gamta, neprarasti tikėjimo ateitimi.

Popietės vedantieji Laura Trenina ir Airidas Stonevičius dalyvius supažindino su įvairiomis Velykų tradicijomis.

Popietės metu buvo prisimintos mįslės, kurioms senovėje teko didelis vaidmuo - jos buvo menamos tikintis geresnio derliaus, sėkmės ir saugumo; patarlės, kurios turėjo įvairias pagrindines mintis: vienos jų pamokė, kitos patarė, trečios įspėjo.

Šiais laikais tapo populiaru rinktis ištaigingesnę Velykų puokštę iš ankstyvųjų gėlių, visai pamiršta Velykų eglutė. Kaip ji buvo gaminama, kokia jos reikšmė – ir apie tai buvo galima sužinoti popietės metu.

Didžiausias dėmesys buvo skiriamas pagrindiniam šios šventės akcentui – kiaušiniui. Buvo apžvelgtas ne tik jų magiškumas, spalvų reikšmė, bet ir akcentuotos ypatingos galios.

Popietės metu skambėjo muzika, kuri tarsi kvietė prisikelti... prisikelti ne tik gamtą, bet ir žmogų...

Mokytojos Zosė Čalutkienė, Dalia Dargienė, Jurgita Pocienė

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg