Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2020-2021 m. naujienos ir įvykiai

Netradicinė virtuali lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Šiaurės šalys ir pasaulis“ TŽ19 grupėje

2020 11 11


Lapkričio 9-15 dienomis Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Projekto tikslas yra puoselėti garsinį skaitymą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Pagrindinė projekto idėja – tamsiausiu metų laiku susiburti , skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų. Šių metų skaitymų tema – „Šiaurės šalys ir pasaulis“.

Norint pažinti pasaulį nebūtina keliauti, juk tai padaryti galime ir skaitydami literatūrą, nes skaitymas suteikia tokią galimybę. Susipažinimas su nauja knyga – tai tarsi nauja autoriaus aprašyta kelionė, iš naujo verčianti susimąstyti. Štai ir šiais metais siūlomos skaityti knygos kelia būties klausimus apie gyvenimą ir mirtį, primena mūsų teises, privilegijas ir pareigas pasaulyje. Ir netgi pagrindinių veikėjų elgesys, vertybės, kitų požiūris į juos tokie artimi mums, mūsų visuomenei.

Visos šių metų skaitymams siūlomos knygos yra įvertintos ir pelniusios autoriams prestižinę Šiaurės Tarybos literatūros premiją. Jaunimui skaitymams siūloma ištrauka iš Jakob Wegelius knygos „Žudiko beždžionė“ (knyga į lietuvių kalbą nėra išversta). Apie šią knygą galite paskaityti nuorodoje:

https://www.nordisklitteratur.org/lt/%C5%A1i%C5%B3-met%C5%B3-literat%C5%ABra-ir-tema/tekstai/skaitymai-paaugliams-ir-jaunimui-au%C5%A1tant/

Tekstas skaitymams jaunimui:

https://www.nordisklitteratur.org/media/285613/_udiko_be_d_ion_.pdf

Šiais metais projekte dalyvauja TŽ19 grupės mokiniai. Lapkričio 11 d. vyko netradicinė virtuali lietuvių kalbos ir literatūros pamoka, skirta šiam projektui, kurią vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Z. Čalutkienė ir bibliotekininkė Z. Zapasnikienė. Kalbėjome apie šio projekto istoriją, metų temą, skaitymams siūlomas knygas. Mokytoja perskaitė tekstą iš knygos „Žudiko beždžionė“, diskutavo su mokiniais, kvietė pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos jame, akcentavo, kad juk mes visi ir esame šio pasaulio kūrėjai...

Mokiniai atliko ir kūrybinę užduotį, prisiminė rašytojo Igno Šeiniaus ryšius su Švedija, aptarė jo indėlį ne tik lietuvių, bet ir švedų literatūroje.

Aktyviausias mokinys pamokoje Gintautas Jagminas buvo apdovanotas knyga „Randai“ (aut. Auður Ava Ólafsdóttir). Tai islandų rašytojos romanas, atspindintis metų temą. Jo ištraukos šiemet buvo siūlomos skaitymams suaugusiems klausytojams.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Z.Čalutkienė, bibliotekininkė Z.Zapasnikienė.

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg