Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Dalyvaujame respublikiniame konkurse „Mano žalioji palangė“: mokinių kompozicija „Gamtos pakviesti“

2020 04 29


Jau tapo tradicija, kad kasmet skyriaus mokiniai dalyvauja konkurse „Mano žalioji palangė“, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bei Vilniaus universiteto Botanikos sodas. Šiemet konkursas skiriamas paminėti žiniuonės, žolininkės E.Šimkūnaitės metus.

„lgėja žmonių amžius - o seniems žmonėms vaistažolės geriau tinka negu stiprūs vaistai. Gerokai daugiau dabar yra silpnų vaikų - ir juos reikia vaistažolėmis paramstyti.“,- taip yra sakiusi dr.E.Šimkūnaitė. Todėl bendradarbiaudami būrelių - „Mokymasis kitaip“ ir „Retosios technologijos“ - nariai pirmajam pavasario derliui išauginti rinkosi vaistažoles – melisą, čiobrelį, raudonėlį, rozmariną. Pasak žiniuonės, melisa ir raudonėlis stirpina nervų sistemą, čiobrelis būtinas peršalimo ligoms gydyti, o rozmarino antpilai ir arbata gerina organizmo energijos apykaitą. Įgyvendinant „Mano žalioji palangė“ šių metų idėją, mokiniai domėjosi ne tik profesine E.Šimkūnaitės veikla, bet ir jos gyvenimu bei laisvalaikiu. Informacijos šaltinių analizė atskleidė, kad žiniuonės gimtadienio ir vardinių tradicinis patiekalas buvo vištienos plovas. Nors žolininkės recepto šaltiniuose rasti nepavyko, tačiau mokiniai mano, kad šis patiekalas galėjo būti gardinamas baziliku, todėl buvo auginamas ir šis prieskoninis-vaistinis augalas.

Kompozicija neša žinią, kad šiame skubančiame pasaulyje būtina rasti laiko sau – reikia rūpintis sveikata bei mokėti sustoti kvapniam arbatos puodeliui. Visa tai buvo sukurta netradicinėje vietoje – vyšnių sode. Tai įprasmina dr. E.Šimkūnaitės atminimą – juk jos ant kapo šiandien saugo žydinti vyšnia...

F. Klevinskienė, L. Gaubienė

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg