Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Centro mokinių raiškiojo skaitymo konkurse - I-oji vieta

2019 12 11


Skaitymas – ne savaime išmokstama, o pastangų reikalaujanti protinė veikla, nes raštas yra užkoduota kalba. Gebėjimas skaityti yra sudėtingas procesas: pirmiausia mokomės pažinti raides, jas jungti į skiemenis, po to – į žodžius, sakinius. O kai raidės išauga į prasmę turinčius sakinius, turime atsiminti, ką perskaitėme, ir suvokti, kas pasakyta. Skaitydami mes pažįstame pasaulį, laviname vaizduotę, todėl tai tampa žinių kaupimo įrankiu. O kai skaitant gimsta įtaigus kalbėjimas, išraiškingas teksto interpretavimas, tai išauga į raiškųjį skaitymą.

Siekiant ugdyti mokinių meninio žodžio suvokimą, centre kasmet tradiciškai organizuojamas raiškiojo skaitymo konkursas. Šiemet gruodžio 11 d. vykusiame konkurse laimėtoja tapo mūsų skyriaus mokinė Aurelija Vaigauskytė (TASm18/1 gr.). Džiugu, kad per metus mokinės kūrybiškumas augo ir tobulėjo - pernai ji buvo II-osios vietos nugalėtoja.

Aurelija atstovaus Šiaulių profesinio rengimo centrui miesto mokinių meninio skaitymo konkurse, kuris vyks sausio mėnesį.

Lietuvių k. mokytoja F.Klevinskienė

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg