Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Šiaurės šalių literatūros savaitė „Šventės šiaurės šalyse“

2019 11 11


Lapkričio 11 dieną skyriaus bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka TD19/1 grupės mokiniams. Ši pamoka buvo skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei, kurios tema šiemet „Šventės Šiaurės šalyse“. Savaitės pradžia, pirmadienis, pažymima kaip Didžioji skaitymų diena.

Susirinkę į šviesos ir knygos šventę-pamoką mokiniai skaitė ištrauką iš itin didelio populiarumo sulaukusio filosofinio romano jaunimui „Sofijos pasaulis“, kurį parašė norvegų rašytojas Josteinas Gaarderis. Skaityta romano dalis „Pokylis sode“.Joje pasakojama, kaip pagrindinė knygos herojė keturiolikmetė mergaitė Sofija švenčia savo gimtadienį sode filosofinio vakarėlio metu. Kartu švenčiama ir religinė Sutvirtinimo sakramento šventė.

Šiaurės šalių literatūros savaitei kiekvienais metais ne tik parenkama tema, siūlomi tekstai skaitymui vaikams, jaunimui, suaugusiems, bet ir kuriamas plakatas. Šių metų plakatą kūrė vaikų rašytojas ir dailininkas B.Oskarssonas.

Tai paprasta iliustracija, kai Danija, Norvegija, Švedija švenčia jubiliejinius metus, o šioms šalims pasveikinti į figūrų rankas dar įdėtos ir trys vėliavos.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Z. Čalutkienė diskutavo su mokiniais apie filosofiją kaip mokslą, romaną „Sofijos pasaulis“, kuris yra tarptautinis bestseleris, išverstas į 53 kalbas , išleistas daugiau nei 30 milijonų egzempliorių tiražu, papasakojo įdomių faktų apie rašytoją J.Gaarderį. Mokiniai kalbėjo, kokias šventes švenčia Lietuvoje, savo šeimose, nurodė jų reikšmę gyvenime.

Skaitykloje mokiniai galėjo pavartyti knygas apie šventes, žaidimus, švenčių valgius.

Bibliotekininkė Z. Zapasnikienė
 

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg