Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

Netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Mūsų Donelaitis“

2019 01 14


Sausio 14 dieną bibliotekoje vyko lietuvių kalbos ir literatūros pamoka TP18/1 grupės mokiniams. Pamoką vedė mokytoja metodininkė Z.Čalutkienė.
Sausio 1 d. poetui Kristijonui Donelaičiui sukako 305 metai. Poetas visame Karaliaučiaus krašte garsėjęs, kaip besidomintis mechanika bei gamtos mokslais, savo paties pagamintais mikroskopais , termometrais, barometrais, klavesinais ir net fortepijonu, sekęs Antikos filosofais, darbavęsis savo užaugintame sode. Tačiau labiausiai jis mums svarbus kaip lietuvybės puoselėtojas, visada kovojęs už lietuvių kalbą ir kultūrą.
Pamokos metu mokiniai susipažino su K.Donelaičio poema „Metai“. Tai pirmasis grožinės lietuvių literatūros kūrinys, neįprastas savo kalba, vaizduojantis žemdirbio gyvenimą. Poema moko žmogų teisingai gyventi, sėkmingai ūkininkauti.
Mokiniai atsakė į klausimus apie būrus, jų aprangą, valgius, diskutavo kuo „viežlybas“ būras skiriasi nuo nenaudėlio, aptarė, kaip poetas vaizdavo kiekvieno metų laiko darbus.
Klausėsi aktoriaus R.Kazlo įskaitytos poemos „Metų laikai“ dalies „Vasaros darbai“. Mokytoja iš savo asmeninės bibliotekos atsinešė ir parodė mokiniams knygą „Metai“, išleistą 1983 metais.
Bibliotekininkė Z. Zapasnikienė pristatė knygas iš mokyklos bibliotekos fondo apie Donelaitį, paaiškino ir pateikė nuorodas, kur susirasti tekstus ir rašytojų kūrinius internete.

 

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg