Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

Netradicinė pamoka ,,Skaitymai auštant“ bibliotekoje

2018 11 14


Lapkričio 14 d. skyriaus bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių k. ir literatūros pamoka, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei paminėti. Skyrius kasmet dalyvauja kultūros projekte, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją.
Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės metų tema – „Šiaurės herojai“. Į biblioteką susirinkę TSm17/1, TRŽm17 ir TASm18/1 grupių mokiniai klausėsi Aistės Vaičikauskaitės, Miglės Brejeraitės ir Aušros Bielskytės skaitomos ištraukos iš norvegų rašytojo Simono Strango knygos jaunimui „Tie, kurių nėra“. Herojė Emilija, netikėtai atsiduria situacijoje, kurioje išmėginamos jos nuostatos apie tai, kas teisinga ir kas ne. Kaip pasielgti, kai dokumentų neturintis pabėgėlis iš Ganos Samuelis staiga pabeldžia į duris? Jos ateitis priklauso nuo to, ar ji padės nelegaliam imigrantui. Ką reikia daryti, kai tavo moralinės nuostatos prasilenkia su teisinėmis?
Pamokoje taip pat buvo prisiminti vaikystės herojai – Pepė Ilgakojinė, Mažylis ir Karlsonas. Juos pristatė TASm18/1 grupės mokinės – Viktorija, Salomėja ir Guoda. Tai buvo puiki galimybė dar kartą mintimis grįžti į vaikystės namus. Prisiminimais apie literatūrinius personažus mokiniai dalijosi ne tik diskutuodami, bet ir kurdami pastraipą, kurioje dauguma teigė, jog ,,mums dažnai reikalingas ne tik šių dienų, bet ir ir vaikystės herojus“.
Pamoką organizavo bibliotekininkė Z. Zapasnikienė ir lietuvių k. mokytojos – F. Klevinskienė, Z. Čalutkienė.

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg