Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

Erasmus+ projekto „More Cultures – One European Identity“ dalyvių vizitas į Lenkiją

2018 12 07
Pirmąją advento savaitę, gruodžio 3-7 dienomis, Šiaulių PRC komanda viešėjo Lenkijos mieste Krynica-Zdroj: vyko Erasmus+ projekto „More Cultures – One European Identity“ mokinių ir mokytojų susitikimas. Mūsų mokinių komandai atstovavo ir vienas mūsų skyriaus TD16 grupės mokinys Kostas Vaitiekūnas. Plačiau...»

Teminės parodėlės bibliotekoje „Apie draugus ir draugystę“ ir „Miestai ir šalys knygų pavadinimuose“

2018 12 06
Draugo dienai paminėti skaitykloje parengta teminė leidinių iš bibliotekos fondo parodėlė. Tikri, geri draugai ir artima draugystė visada yra vertinama, daug eilių apie tai sukurta, daug knygų parašyta. Plačiau...»

Projektas „Opa“

2018 12 06
Ankstyvojo profesinio orientavimo projekto OPA praktiniame užsiėmime „Dokumento delionė“ dalyvavo Šiaulių Dainų progimnazijos 1A klasės 19 moksleivių ir jų mokytoja Irena Povilauskienė. Plačiau...»

Projektas „Opa“

2018 12 06
Gruodžio 6 d. profesijos mokytoja Asta Kasiulynienė vedė OPA užsiėmimą Romuvos progimnazijos 3b klasės mokiniams. Užsiėmimo metu mokytoja supažindino mokinius su mokykloje rengiamomis pecialybėmis. Plačiau...»

Praktinis užsiėmimas ,,Per patirtį į profesiją"

2018 12 05
Gruodžio 5 d. Technologijų skyriuje lankėsi Šiaulių specialiojo ugdymo centro 9-10 klasių mokiniai. Renginyje ,,Per patirtį į profesiją" dalyvavo 10 mokinių ir jų mokytoja Alma Mineikytė. Plačiau...»

Integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka

2018 12 05
Metai bėga, palieka savo pėdsaką, kuris tampa istorija. Ją mūsų tėvai, seneliai, proseneliai ar mes patys priimame savaip, interpretuojamame skirtingai, bet tiesa glūdi ten, praeityje. Istoriją kūrė tautos, vedamos asmenybių, kurios dabar gali būti vertinamos įvairiai, nes tapo istorinių veikalų, kino filmų, spektaklių ar literatūros kūrinių herojais. Vienas jų – Skirgaila. Plačiau...»

Protų mūšis ,,AIDS: GERIAU ŽINOTI 2018“

2018 12 01
Gruodžio 1-ąją pažymima Pasaulinė AIDS diena, kuri pasaulyje minima jau 30-tą kartą. Šių metų Pasaulinės AIDS dienos kampanijos šūkis „Gyvenk pozityviai ̶ žinok savo būklę dėl ŽIV“. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 11 30
Lapkričio 30 d. profesijos mokytoja Asta Kasiulynienė vedė profesinio veiklinimo užsiėmimą Šaulių miesto Lieporių gimnazijos 1E klasės mokiniams. Užsiėmimo metu profesijos mokytoja pristatė, kaip pasitelkus išmonę ir savo išradingumą, be didelių išlaidų dekoruoti šventinį stalą. Plačiau...»

Iššūkis kino mėgėjams

2018 11 29
Vakar Technologijų skyriaus mokinių savivaldos nariai visus kvietė į aktų salę, kur vyko viktorina „Filmų diena“. Susirinkusiųjų laukė įvairios užduotys, kurias atliekant reikėjo gerokai pasukti galvas. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 11 29
Lapkričio 29 d. su mokymosi galimybėmis Technologijų skyriuje ir Šiaulių profesinio rengimo centre susipažinti atvyko Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazijos 8 klasės mokiniai. Profesijos mokytoja A. Kasiulynienė pristatė siuvėjo specialybę: svečiai mokėsi dekoruoti šventinį stalą. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 11 28
Lapkričio 28 d. Technologijų skyriuje lankėsi Saulėtekio gimnazijos III klasės mokiniai. Profesijos mokytoja J. Pocienė veiklinimo užsiėmimą ,,3D modeliavimas". Profesijos mokytoja S. Skupeikienė supažindino su skyriuje ir centre rengiamomis specialybėmis bei mokomosiomis dirbtuvėmis. Plačiau...»

Netradicinė pamoka „Apskaitos proceso nuoseklumas“

2018 11 27
Lapkričio 27 d. apskaitininko ir kasininko specialybės TASm18/2 grupės mokiniai vyko į UAB „Sigera“. Čia jiems buvo organizuota netradicinė pamoka „Apskaitos proceso nuoseklumas“. Plačiau...»

Projektas „Opa“

2018 11 27
Lapkričio 27 d. Technologijų skyriuje svečiavosi Šiaulių m. Rėkyvos progimnazijos 1 klasių mokiniai, kuriuos lydėjo mokytojos Inga Grigelienė ir Alma Girdvainienė. Plačiau...»

Netradicinės literatūros pamokos bibliotekoje „Maironis kitaip“

2018 11 22
Lapkričio 22 d. bibliotekoje buvo organizuotos netradicinės lietuvių kalbos pamokos „Maironis kitaip“ TP18/2 gr. mokiniams, skirtos Maironiui ir jo kūrybai paminėti bei pasivaikščioti išskirtinės asmenybės gyvenimo takeliais. Plačiau...»

Netradicinė pamoka „Nusikaltimų prevencija ir įsidarbinimo galimybės Šiaulių tardymo izoliatoriuje“

2018 11 22
Lapkričio 22 d. Technologijų skyriaus TASm18/2 grupės mokiniai dalyvavo netradicinėje teisės pagrindų ir karjeros ugdymo pamokoje „Nusikaltimų prevencija ir įsidarbinimo galimybės Šiaulių tardymo izoliatoriuje“. Plačiau...»

Edukacinis-kultūrinis renginys ,,Laiko ženklai. Šimtmečio asmenybės ir faktai“

2018 11 22
Atmintis laisva: ji sieja praeitį ir dabartį. O žmonijos vientisumo pajauta įprasminama laiko ženkluose. Prisiminti ir virš kasdienybės palytėti tautos vedlius mokiniai ir jų mokytojai rinkosi lapkričio 22 d. į respublikinį kultūrinį-edukacinį renginį ,,Laiko ženklai. Šimtmečio asmenybės ir faktai.“ Plačiau...»

Patyriminis-kūrybinis užsiėmimas ,,Papuošti širdį ir save“

2018 11 22
Kad besibaigiantis ruduo nepraeitų šiaip sau, lapkričio 22 d. Technologijų skyriaus sektoriaus vadovė L.Gaubienė, būrelio ,,Mokymasis kitaip“ vadovė F.Klevinskienė bei jo narės – Lijana ir Paulina – Aido bendruomenės narius kvietė į patyriminį-kūrybinį užsiėmimą ,,Papuošti širdį ir save“. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 11 21
Lapkričio 21 d. Technologijų skyriuje lankėsi Šiaulių Romuvos gimnazijos pirmokai, kartu savo su informacinių technologijų mokytoja Nijole Bružiene. Mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo užsiėmime – mokėsi užspausti interneto kabelio antgalius. Plačiau...»

Netradicinė fizikos ir informacinių technologijų pamoka

2018 11 20
Kompiuterinės įrangos derintojo specialybės mokiniai su mokytojomis Renata Baroniene ir Zita Gudavičiene dalyvavo netradicinėje pamokoje - mokomojoje ekskursijoje Šiaulių termofikacinėje elektrinėje „Elektros energijos gamyba ir perdavimas“. Plačiau...»

Patyriminio ugdymo (STEAM) diena Šiaulių sporto gimnazijos IV klasės mokiniams

2018 11 20
Skyriuje lankėsi mokiniai iš Šiaulių sporto gimnazijos. L. Kunkulė, Šiaulių PRC metodininkė suteikė informaciją apie centro veiklą ir rengiamas specialybes. Technologijų skyriaus metodininkė I. Grubliauskienė vedė patyriminio ugdymo (STEAM) pamoką „3D modeliavimas“. Plačiau...»

Tolerancijos diena

2018 11 15
Lapkričio 15 d. bendrabutyje vyko renginys, skirtas Tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Susirinkę į poilsio kambarį mokiniai diskutavo apie draugystę, geranoriškumą, kantrybę, meilę, pagarbą kitam, kitokiam. Plačiau...»

Netradicinė pamoka ,,Skaitymai auštant“ bibliotekoje

2018 11 14
Lapkričio 14 d. skyriaus bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių k. ir literatūros pamoka, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei paminėti. Skyrius kasmet dalyvauja kultūros projekte, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Plačiau...»

Knygų paroda iš bibliotekos fondo „ Lietuvių poetų eilės apie rudenį“

2018 11 08
Rudens gamta kiekvieną tarsi skatina paimti į rankas mūsų poetų, niekieno neužtemdytų šviesulių, poezijos knygas. Plačiau...»

Netradicinė teisės pagrindų ir apskaitos pamoka

2018 11 08
Įstatyminė bazė keičiasi kasdien. Į kylančius klausimus, kokie mokestiniai iššūkiai ir nauji VMI įrankiai laukia Lietuvos mokesčių mokėtojų ateinančiais metais, Technologijų skyriaus TASm18/1 ir TASm18/2 gr. mokiniams buvo atsakyta netradicinėje teisės pagrindų ir apskaitos pagrindų pamokoje. Plačiau...»

Tautodailininkės Joanos Alminienės riešinių paroda bibliotekoje

2018 11 07
Lapkričio mėnesį skaitykloje galite apžiūrėti šiaulietės tautodailininkės Joanos Alminienės megztų riešinių parodėlę. Plačiau...»

Protų kovos ,,Kad ir maistas būtų vaistas“

2018 11 07
Europos sveikos mitybos dienai paminėti Technologijų skyriaus bibliotekoje buvo organizuojamas protų mūšis, kuriame savo žinias, loginį mąstymą ir išradingumą atskleidė 6 komandos. Plačiau...»

Technologijų skyriuje kvepėjo moliūgais

2018 10 24
Skyriaus mokinių tarybai ilgai spręsti nereikėjo – žūt būt reikia paminėti Heloviną, kuris vis labiau populiarėja Lietuvoje. Nors daugumai atrodo, jog tai amerikietiška tradicija, tačiau nenuginčijama tiesa yra tai, kad Helovinui pradžią davė dabartinėje Airijos teritorijoje gyvenę senovės keltai. Plačiau...»

Netradicinė IT ir elektrotechnikos pamoka ,,Kompiuterio detalių elementų litavimo galimybės"

2018 10 23
TD16 gr. mokiniai kartu su profesijos mokytojomis R. Baroniene bei J. Mockuviene dalyvavo netradicinėje praktinėje IT ir elektrotechnikos pamokoje ,,Kompiuterio detalių elementų litavimo galimybės" Šiaulių PRC Mechanikos sektoriniame centre. Plačiau...»

Netradicinė fizikos pamoka Šiaulių universiteto observatorijoje

2018 10 16
Spalio 16 d. vakarą centro būrelis mokinių (TD16, TD17, TP18/2 gr.), lydimi fizikos mokytojos Zitos Gudavičienės, rinkosi į Šiaulių universiteto observatoriją stebėti naktinio dangaus. Plačiau...»

Pirmakursių krikštynos

2018 10 10
Spalio 10 d. Technologijų skyriaus stadione ypatinga diena: pirmakursiams vyko jų krikštynos. Krikštynų sunkumų neišsigandę ir įvykdę visas užduotis, pirmakursiai išdidžiai tarė priesaiką ir prižadėjo būti gerais mokiniais. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 10 10
Spalio 10 d. skyriuje lankėsi Gegužių progimnazijos „ARTdeco“ studijos mokinės ir jų mokytoja D.Kulikauskienė. Mokinės, taikydamos įvairias dekoravimo technologijas, iš odos gamino raktų pakabukus. Plačiau...»

Projektas „Opa“

2018 10 09
Spalio 9 dieną skyriuje lankėsi Saulės pradinės mokyklos 4 klasės mokiniai. Ankstyvojo profesinio informavimo projekto užsiėmime dalyvavo 17 mokinių ir jų mokytoja Vida Plechavičienė. Plačiau...»

Fotografijų paroda skaitykloje

2018 10 08
Skaitykloje surengta šiauliečio fotografo Artūro Staponkaus fotografijų paroda „Būsenos“. Parodą bus galima apžiūrėti iki gruodžio 1 d. Plačiau...»

Mokytojų diena

2018 10 05
Tarptautinės Mokytojų dienos proga Technologijų skyriaus mokiniai sveikindami mokytojus dovanojo gėles ir šypsenas. Pamokose mokytojus keitė skyriaus mokiniai. Plačiau...»

Bibliotekoje dovanotų knygų paroda

2018 09 30
Dovanų tradicija susiformavo prieš daugybę amžių. Dovanos reiškia draugiškumą, pagarbą, gali būti sėkmės ir laimės simbolis. Pasakose ir kituose liaudies kūriniuose dažna mintis, kad dovanojantysis gauna daugiau negu tas, kuriam dovanojama. Plačiau...»

Tyrėjų naktis 2018

2018 09 28
Rugsėjo 28 dieną TRžm17, TD16 ir TD17 grupių mokiniai kartu su mokytojomis – Renata Baroniene, Jurgita Pociene, Loreta Verniene ir Zita Gudavičiene – dalyvavo Tyrėjų nakties renginiuose Šiaulių universitete. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 09 28
Technologijų skyriuje lankėsi Gegužių progimnazijos 7b klasės 12 mokinių grupė ir jų mokytoja D. Kulikauskienė. Jiems vyko profesinio veiklinimo pamoka tema ,,Raktų pakabukų gamyba”. Mokiniai pasigamino raktų pakabuką iš odos. Plačiau...»

Susitikimas su profesoriumi Libertu Klimka

2018 09 27
Rugsėjo 27 d. Technologijų skyriaus mokiniai, gyvenantys bendrabutyje kartu su auklėtoja V. Jackuviene ir bibliotekininke Z.Zapasnikiene dalyvavo susitikime su etnologu, gamtos mokslų daktaru, profesoriumi Libertu Klimka. Plačiau...»

Netradicinė pamoka - ekskursija

2018 09 25
Rugsėjo 25 dieną buvo organizuota netradicinė pamoka- ekskursija po Šiaulius „Bendravimas viešose vietose“. Profesijos mokytoja M. Kozlova kartu su TRS16 gr. mokiniais pabuvojo fotografijos muziejuje, pasivaikščiojo pėsčiųjų bulvaru, apžiūrėjo Šiaulių miesto centro lankytinas vietas. Plačiau...»

Mūsų bibliotekoje

2018 09 14
Prasidėjus mokslo metams į skyriaus biblioteką skuba mokiniai ir mokytojai: grąžinti per vasarą perskaitytas knygas, pasiimti vadovėlių, mokymuisi ir mokymui skirtų leidinių. Plačiau...»

Mokslo metų pradžia

2018 09 03
Nuoširdžiai linkime, kad naujieji mokslo metai būtų kupini sėkmės, pasitikėjimo, pagarbaus ir šilto tarpusavio bendradarbiavimo. Plačiau...»
issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
erasmus_wbl.jpg
planuoju_ateiti.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg