Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Šiaulių miesto ir rajono mokinių kūrybos popietė ,,Žydėjimo metas 2018“

2018 05 16


Kūryba gimsta tarp kalno ir upės, ji paima lietaus skambesį ir persismelkia miškuose. Į kūrybą tiesiame ranką, kai gera ar liūdna, arba kai nėra kam tos rankos paduoti. Ji tokia universali.
Mokinių kūrybiškumą skatinanti popietė ,,Žydėjimo metas“ kasmet vyksta Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriuje. Renginyje savo eilių, prozos kūrybinius puslapius atvertė Šiaulių S.Daukanto, Romuvos gimnazijų, Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai. Svarus žodis padeda visiškai atsiverti, pajusti savo tikrąją prigimtį, harmoniją, natūralumą, o svarbiausia – tikrumą.
Neišsenkantis kūrybos šaltinis – muzika. Į muzikos garsų paslapčių vandenyną popietėje mus vedė Šiaulių Dainų muzikos mokyklos, Romuvos gimnazijos, Technologijų skyriaus mokinių pasirodymai. Akordeono, gitaros, skaitmeninės muzikos skambesys dar kartą įrodė, kad tai padeda pajusti laisvę, visagalybę. Šiaulių moksleivių namų mados teatras „Mūza“ ir Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos teatro būrelių nariai pateikę A.de sent Egziuperi ,,Mažojo princo“ interpretaciją renginyje siuntė žinią, kad kūrėjas – ne tik tas, kuris piešia, tapo, eiliuoja ir kt. Kūrėjas – tas, kuris į pasaulį žiūri pro pro minčių šydą, paliktą praėjusių amžių ir buvusių kartų.
Kūryba yra bendravimo būdas , dialogas su pasauliu. Tai atspindėjo Šiaulių Dailės mokyklos bei Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos mokinių darbų parodos. Technologijų skyriaus mokinių kurti ir pademonstruoti robotai bei S.Daukanto gimnazijos atstovo pristatytas filmukas įrodė, kad kūrybiškumas – ne tik menininkų rūpestis. Jo reikia kiekvienam – ir žurnalistui, ir gydytojui, ir programuotojui. Jo reikia kasdien: organizuojant laisvalaikį, rašant straipsnį, puošiant namus, įveikiant sunkumus.
Mokinio saviraiškai būtinas pavyzdys, kuriuo jis galėtų sekti. Ir kas gi, jei ne mokytojai, profesionalūs aktoriai, muzikantai, rašytojai, dailininkai atvers tuos vartelius, pro kuriuos išeina jų svajonės, ir gula ant popieriaus, drobės, akordo skambesy... Renginio svečiai – Gintautas Gascevičius (būgnininkas, audioperformansų kūrėjas ir atlikėjas), Regina Vaišvilienė (poezijos kūrėja), J.Žibūda (Šiaulių dramos aktorius) – pristatydami savo ir atverdami praeities rašytojų kūrybą įprasmino mintį, kad kūrėjui svarbiausia – ne masinis pripažinimas, o laimė, kuri aplanko kūrybiniame procese.

Organizatoriai
 

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg