Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Kalbų dienų renginiai

2018 03 20


Kovo mėnesio antroje pusėje, kaip ir kiekvienais metais, vyko kalbų dienų renginiai.
Kalbų dienų renginiai prasidėjo kovo 19 d. bibliotekoje vykusia netradicine lietuvių kalbos pamoka apie gimtąją kalbą TSm17/1 gr. mokinėms, kurią vedė mokytoja metodininkė
Z. Čalutkienė ir bibliotekininkė Z. Zapasnikienė.
2018-ieji metai yra paskelbti rašytojo, publicisto, filosofo Vydūno (Vilhelmo Storosto) metais, kuris viso savo gyvenimo tikslu laikė puoselėti ir šlovinti lietuvybę. Bibliotekininkė perskaitė jo apsakymą „Apsisprendimas“, kuriame vaizduojama dešimtmečio berniuko drąsa kalbėti lietuviškai, atvykus į svečius pas vokiečius Karaliaučiuje. Taip pat buvo pristatyta knyga „Vis kitokie balseliai ...A Baranauskas: Įvairiakalbis „Anykščių šilelis“, kurioje pateikti poemos vertimai į aštuoniolika pasaulio kalbų.
Mokytoja Z. Čalutkienė, pateikusi pamokančią istoriją, kalbėjo apie žodžio galią, o parinktose citatose - apie kalbą kaip mūsų identitetą, kad „kalba yra mūsų tauta“. Mokinės turėjo atlikti įdomias lietuvių kalbos užduotis.
„Išmoktos kalbos ant pečių nenešiosi“ – šiuos žodžius prieš daugelį metų girdėjo mokykloje sakant mokytoja R. Stripeikytė, o šiandien kartu su mokytoja S. Skupeikiene kartojo TP16/1 gr. mokiniams kitos netradicinės pamokos-viktorinos metu. Mokiniai kai ką žinojo, kai ką naujo išgirdo apie įvairiausias Europos ir netgi Azijos kalbas, atliko įdomias rusų kalbos užduotėles. Dvi komandos konkuravo, bet ir po pirmo ir po antro etapo rezultatai buvo lygūs, todėl mokiniai buvo apdovanoti mažomis dovanėlėmis. Jas gavo patys aktyviausi mokiniai: S. Bičkutė, I. Launikonytė, R. Merkelytė, L. Modestavičiūtė, P. Pupkus,
T. Lekas, T. Žalionis, E. Lukoševičiūtė ir G. Vaičiulėnaitė.
Kitą dieną (kovo 20 d.) į svečius su „Anglų kalbą linksmai“ veikla supažindinti atvyko Rasos progimnazijos mažieji mokinukai, kurie po pamokų mokosi anglų k. kitaip. O vėliau vyko centro mokinių eilėraščių skaitymo/deklamavimo konkursas anglų ir rusų kalbomis. Dalyvavo 9 mokiniai iš įvairių skyrių. Pirmąją ir antrąją vietas laimėjo Technologijų skyriaus mokinės Aurelija Stankevičiūtė (anglų k.) ir Roberta Judvitytė (rusų k.), trečiąją – Prekybos ir verslo skyriaus mokinys Edgaras Prosniakovas (anglų k.), buvo skirtas paskatinamasis prizas Kamilijai Pakulaitei iš Prekybos ir verslo skyriaus (rusų k.).
Norėtųsi palinkėti mokiniams dažniau rasti laiko ir atrasti džiaugsmą skaityti poeziją skirtingomis kalbomis...

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg