Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Kuriame Lietuvai“

2018 02 12


Vasario 12 d. bibliotekoje TSm17/1 grupės mokiniams vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Kuriame Lietuvai“, skirta Lietuvos 100-čiui (mokytoja Zosė Čalutkienė). Pamokoje dalyvavo Šiaulių miesto poezijos ir kitų menų asociacijos „Menų šaltinis“ narės - Birutė Kriščiūnaitė ir Regina Vaišvilienė.
Buvo pristatyta tautodailininkės, „Menų šaltinio“ narės Ritos Dainienės paveikslų paroda, kurią autorė skyrė mūsų valstybės jubiliejui. Kiekvieno paveikslo tema siejama su lietuvių poetų - B.Brazdžionio, S.Nėries - ir eiles kuriančių asociacijos narių (Birutės Kriščiūnaitės ir Reginos Vaišvilienės) tekstais, kurias perskaitė mokinė Aistė Vaičikauskaitė. Visi liko sužavėti Ritos Dainienės rankų darbo atvirukais.
Birutė Kriščiūnaitė perskaitė pačios sukurtą eilėraštį „100 gražiausių žodžių Lietuvai“, o Regina Vaišvilienė pristatė savo poezijos knygas „Širdies laiškai“ ir „Nelaukiau rudens“. Šiose knygose išsakomi labai šilti jausmai Tėvynei, gamtai, žmonėms. Kiekvienas eilėraštis – vis kitokia jausmo gama, vis kitokia jo spalva ar atspalvis. Reginos Vaišvilienės eilės jau keleri metai skamba literatūros vakaruose, jų buvo spausdinta „Atolankose“, galima rasti interneto literatūriniuose puslapiuose. Autorė prisiminė, kad kai mokėsi, labiausiai ji laukdavo lietuvių kalbos ir literatūros pamokų.
Pamokos pabaigoje visi dalyviai turėjo parašyti, kokia jų aplankyta Lietuvos vieta tapo įsimintiniausia. Daugelis paminėjo Anykščius, Kernavę, Trakus, Nidą, Panemunę ir kitas vietoves, kuriose yra gimę ir užaugę. Po diskusijų viešnioms įteikėme suvenyrus, gamintus būrelio „Retosios technologijos“ (vadovė profesijos vyr. mokytoja L.Gaubienė) narių.

Bibliotekininkė Zita Zapasnikienė

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg