Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės minėjimas

2017 11 16


Šiaurės šalių asociacija Norden šiais metais vėl pakvietė Lietuvos vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius dalyvauti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose ir patirti naujų literatūrinių įspūdžių. Lapkričio 13-19 dienomis yra rengiami garsiniai skaitymai visose Šiaurės ir Baltijos šalyse: nuo Grenlandijos vakaruose iki Baltijos šalių rytuose.
Šių metų tema - Salos. Projekto rengėjai kviečia dalyvius pakeliauti po salas Šiaurės šalių literatūroje. Išskirtinės savo gamta, jūrų apsuptos salos, per amžius įkvepia Šiaurės šalių rašytojus. Ši tema atsispindi skaitymų tekstuose, kurie siūlomi pagal amžiaus grupes (vaikams – suomių rašytojo Mauri Kuno „Lobių salos“, jaunimui - švedų rašytojos Marijos Turščaninof romano „Maresė“, suaugusiems - Alandų salų rašytojos Ulos-Lenos Lunberg romano „Ledas“ ištraukos.
Lapkričio 16 d. Technologijų skyriaus skaitykloje vyko literatūrinis renginys, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitę paminėti. Dalyvavo TSm17/1 ir TD17 grupių mokiniai. Bibliotekininkė Z.Zapasnikienė supažindino su šio projekto, kuris Baltijos šalyse rengiamas dvidešimtą kartą, istorija, logotipu, plakatu, sukurtu estų dailininkės R.Luk-Tomperė. Visa iliustracija yra išaugusi iš knygos ir vaizduoja gyvenimą saloje bei atspindi skaityti siūlomų kūrinių turinį. Istorijos mokytoja I.Daujotaitė pakvietė mokinius į „iškylą“ po Šiaurės salas, vaizdingai pasakodama ir pristatydama įdomių geografinių, istorinių faktų.
TSm17/1 grupės mokinės - Aurelija Stanevičiūtė ir Aušra Bielskytė ( lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Z.Čalutkienė) – renginyje skaitė ištraukas iš jaunimui siūlomo Suomijos švedų rašytojos M.Turščaninof magiško fantastinio romano „Maresė“. Romane veiksmas vyksta raudonajame vienuolyne, kuris yra saloje. Perskaitę šį romaną sužinome, kaip ir kodėl į jį papuola Maresė ir kas jos laukia už paslaptingų vienuolyno sienų.
Gyvenimas salose yra ypatingas. Sala žmogų izoliuoja, bet tuo pačiu stipriai vienija ten gyvenančius. Gyventi atskirtyje nėra lengva, tačiau toks gyvenimas gali būti ir privilegija, o skaitymas ir literatūra stiprina žmonių bendrystę.

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg