Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

Trumpiausios nakties paslaptis

2017 06 23


Yra pora dienų metuose, kai saulė pakyla į pačią dangaus kupolo viršūnę, liedama žemėn ugninį srautą, o naktis vos spėja sutemti ir vėl brėkšta. Lietuviai, latviai, kaip ir jų proprotėviai, tikri gamtos vaikai, pasileidžia į pievas švęsti didžiosios vasarvidžio šventės – lietuviškos Rasos (Joninių, Kupolės) ar latviškoss Lyguo, atėjusios iš šimtmečių glūdumos...
Ši šventė Lietuvoje 1967 metais buvo atgaivinta ir pradėta švęsti senojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, o paskui pasklido po visą kraštą.
Vytauto Daraškevičiaus fotografijų albume „Trumpiausios nakties paslaptis“ nuotraukų kolekcija atskleidžia Rasos (Joninių) šventės atkūrimo Lietuvoje istoriją, sustabdytas prabėgusio laiko akimirkas, fiksuotas beveik keturis dešimtmečius.
Siūlome nuorodos [prieiga per internetą: www.lnb.lt/naujienos/2280-joniniu-nakties-belaukiant-idomybes-ir-atspindziai-literaturos-pavelde] medžiagą, parengtą Lietuvos nacionalinės bibliotekos, tema „Joninių nakties belaukiant – įdomybės ir atspindžiai literatūros pavelde“.

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg