Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

„Žydėjimo metas 2017“

2017 05 18


Gegužės 18 d. – žiedų apsupty nuaidėjo dar vienas kūrybinės minties auginimą skatinantis renginys „Žydėjimo metas 2017“. Renginys buvo skirtas Tautinio kostiumo metams ir 140-osioms rašytojos Šatrijos Raganos gimimo metinėms paminėti, asmenybei, šviesiausiai Lietuvos moteriai, aristokratei, kuri atėjo į šį pasaulį sėti prasmingą, jautrų, gyvą žodį. Tokią ją piešė poetė Judita Vaičiūnaitė:

Kokia graži tu pareini
iš jau sudžiūvusių pageltusių rožynų,
palikus baltą saulės skėtį
ant žolės prie begalinių tvenkinių...
Kokia graži tu, kai žiebi žvakes ant pianino
ir paleidi nakčiai
tamsių plaukų didžiulį mazgą,
kai žvelgi į mus mąsliom, liūdnom akim...

Jau antri metai iš eilės mus aplankė žinomi Lietuvos žmonės – dainuojantys, mokantys vaikus muzikavimo paslapčių, grupės „Vairas“ nariai Rolandas Janušas, Audrius Jonaitis, Vytautas Mundinas ir kartu su mokiniais džiugino saksofono, būgnų garsais, sava sena nesenstančia daina. Skaitant eiles, noveles, kitų žanrų savus kūrybos šedevrus Radviliškio Vaižganto progimnazijos, Bazilionių daugiafunkcinio centro, Logopedinės mokyklos, Simono Daukanto gimnazijos bei mūsų, Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo, Statybos ir Technologijų skyrių mokiniams, šiais metais danguje sklandė margaspalvis aitvaras, nešantis turtus ne tik materialius, bet šįkart – ir sielos. Simono Daukanto gimnazijos mokytoja Angelė Bražaitė pristatė bendraminčių almanachą, o literatūros klubo „Verdenė“ pirmininkė Eugenija Liumaitė – naują knygą ir eiles iš šios dažais dar kvepiančios knygos. Renginio, pernelyg netgi lepinamo saulės, malonia staigmena tapo Šiaulių dramos teatro aktorės Silvijos Povilaitytės išraiškingai skaitoma Šatrijos Raganos kūrinio ištrauka.
Šie metai pilni malonių stebuklų, grįžimo į vertybes ne tik Šatrijos Raganos gimimo metinių minėjimu ir jos kūrybos detalesniu perleidimu per save, savo pasaulėjautą, bet, kad 2017-ieji paskelbti tautinio kostiumo, kaip vieno iš tautos ir valstybės simbolių, etninio tapatumo ir nacionalinės kultūros išraiškos formos, metais. Pabėgę į pavėsį, žinių ir fantazijos prieglobstį – skaityklą pamatėme ir sužinojome naujų ir įdomių dalykų. Apie tautinio kostiumo subtilybes, detalės – krepšelio, vadinamo delmonu, rišamo ant juosmens, siuvimą papasakojo profesijos mokytoja ekspertė Adelė Adomaitienė, kitas meno formas, įdomias idėjas kurti pristatė mokiniai bei mokytojai: tai ir mandalų paveikslėliai, dekoruoti prieskoniais pagal rašytojos apysaką „Sename dvare“ – šią idėją įgyvendinti padėjo mokytojos Loreta Gaubienė ir Faustina Klevinskienė, Juliaus Janonio gimnazijos mokinių Gabijos Vaicekauskaitės portretų piešimo, o Beatričės Tarasevičiūtės tapybos darbų parodos. Buvo pristatyti mūsų skyriaus mokinio Kosto Vaitiekūno kurti memai, mokytojos Astos Kasiulynienės ir mokinės Agnės Bielskytės įgyvendintas kūrybinis projektas „Literatūra + profesija“.
Kiekvienas renginys „Žydėjimo metas“ – skirtingas... Kiekvienas jų atneša kažką naujo, gražaus, gal ne idealaus, bet nuoširdaus ir paprasto. Koks renginys bus kitais metais? Smalsu ir įdomu – belieka jo sulaukti.

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg