Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

Technologijų skyriaus profesijos mokytojų metodinės grupės gerosios patirties sklaida

2017 04 20


Balandžio 20 d. vyko Technologijų skyriaus profesijos mokytojų metodinės grupės gerosios patirties sklaida, kur patirtimi dalijosi profesijos mokytoja Svetlana Skupeikienė, Alina Vitkauskienė, Regina Valiukienė, Adelė Adomaitienė.
Visi metodinės grupės profesijos mokytojai susibūrė išklausyti kolegų minčių, įžvalgų, dalyvavusių įvairuose seminaruose. Ar naudingas buvo dalyvavimas juose? Ar profesijos mokytojas gali pritaikyti ir pritaikys išgirstas žinias, praktiką?
Labai išsamiai mintis dėstė S. Skupeikienė, tema: „Organizacinė kultūra ir elgsena“, pabrėždama kai kuriuos teiginius, kaip „...pavaldiniai ir vadovai yra lygu – bendradarbiai“ ir t.t. primindama, kad tiek kultūroje tiek elgsenoje egzistuoja atsakomybė. Profesijos mokytojos Alina Vitkauskienė ir Regina Valiukienė dalijosi mintimis iš seminaro, parodos „Sužinokime tobulėkime, veikime“, tema „Asmeninių ir socialinių įgūdžių ugdymo svarba ir ypatumai“. Profesijos mokytoja Adelė Adomaitienė dalijosi įžvalgomis iš seminaro temos „Mokytojo emocinė sveikata“, kur paskaitą skaitė LCC tarptautinio universiteto lektorius Emas Gricius. Lektorius pokalbį pradėjęs klausimu „Kas tu toks esi?“ ir apkalbėjęs žmogaus gyvenime tris roles, kaip jis jose elgiasi, užbaigė sakydamas, kad griautume barjerus tarp savo rolių ir būtume savimi, „Tikru žmogumi“. Iš kitų seminarų buvo demonstruojamas DVD vaizdo įrašas, tema: „Dėl poveikio priemonių taikymo netinkamai besielgiantiems mokiniams“.
Profesijos mokytojai įžvelgia seminarų pozityvias mintis, tačiau daugelyje jų siūlomų lektoriai atvykusius mokytojus „ketina įdarbinti“ ar „veda žaidimus“, kuriuose neįžvelgiama naudos, ar nenusakoma prasmė, tad mokytojas iš jų išeina „tuščias“. Matyt, tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų kūrybiškumo???
Dėkoju visiems metodinės grupės profesijos mokytojams už gražias, ramias ir įdomias diskusijas, pasisakymus, išgirdusius tuos, kurie dalijosi patirtimi.

Metodinės grupės pirmininkė Adelė Adomaitienė

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg