Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

Velykos su knyga apie poeto Marcelijaus Martinaičio pomėgį

2017 04 12


„Nežinau, kaip pavadinti savo pomėgį skutinėti margučius. Įpročiu? Kūryba? Šiaip maloniu užsiėmimu? Noru prisiminti vaikystės Velykas? Gal viskas kartu?
Noras skutinėti kyla artėjant Velykoms. Po to visus metus tuo neužsiimu, apie tai negalvoju.
Artėjant Velykoms susirandu kažkur užsimetusius įrankius, juos išsigalandu ir sėdu skutinėti. Tada nerūpi nei knygos, nei pramogos, nei kitokios pagundos. Skutinėdamas margučius pasineri į nenusakomus pojūčius, panašiai kaip kūryboje. Tada ištinka keistas galvojimas beveik be minčių, lyg ir išnyksti, persikeli į kitą erdvę ar laiką. Bet kokia kūryba gal dėl to ir traukia, kad ji padeda pamatyti, patirti tai, ko šiuo metu lyg ir nežinai, nematai, negirdi, nejauti ir protu nesuvoki. Iš ko išauga augalas, kaip iš kiaušinio prasikala paukščiukas?
Tokia būna Didžioji Velykų laukimo savaitė, iš kurios lyg ir išeinama į kažkokius gyvenimo užribius, laikant rankose paprasčiausią marginamą kiaušinį. Tas margutis ypač mus sutelkdavo susėdusius prie Velykų stalo“, – rašė poetas Marcelijus Martinaitis knygoje „Velykos su Marcelijumi Martinaičiu.“
Skyriaus skaityklą papuošė Radviliškio Vaižganto progimnazijos (mokytoja S. Zakienė) ir mūsų skyriaus mokinių piešti margučiai (mokytoja L. Vernienė).

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg