Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

Kovo 27-oji Tarptautinė teatro diena

2017 03 21


Žodis „teatras“ kilęs iš graikų kalbos: „theatron“ – vieta, skirta vaidybai. Teatro ištakų galima rasti dar senovės medžiotojų ir žemdirbių apeigose, taip pat liaudies papročiuose. Pirmasis profesionalus europietiškas teatras įkurtas Renesanso epochoje. Tai buvo italų kaukių komedijų teatras. Nuo to laiko klajojantys aktoriai po truputį tapo sėslūs ir pradėjo vaidinti pastoviose vietose. Teatro diena paskelbta švente XI-ajame Tarptautinio teatro instituto kongrese, vykusiame Vienoje, patvirtinus UNESCO. Šventė minima nuo 1962 metų.
Lietuva gali didžiuotis prieš kitas šalis, kaip turinti daugybę teatrų, kurių ne vienas pripažintas ir pasauliniuose teatrų festivaliuose. Šiais metais kovo 27 d. Klaipėdos dramos teatre bus įteikta 17 profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų: 16 atminimo ženklų – „Auksiniai scenos kryžiai“ ir vienas Boriso Dauguviečio auskaras. Sudaryta komisija jau paskelbė nominantus.
Apie mūsų teatro ir kino aktorių Regimantą Adomaitį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda „REGIMANTAS ADOMAITIS. Visą laiką mane traukė teatras.“ ( http://parodos.lnb.lt/exhibits/show/regimantas-adomaitis)
Technologijų skyriaus skaitykloje šiai šventei parengta leidinių iš bibliotekos fondo parodėlė.

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg