Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

Kalbų diena

2017 03 16


Ar įmanoma rasti nors vieną priežastį, įrodančią, kad neverta mokytis užsienio kalbų? Ilgai mąstę, vargu ar galėtume tokią įvardyti. Tačiau galima ilgai kalbėti apie tai, ką suteikia gebėjimas suprasti ir mokėti kokią nors užsienio kalbą: gerina protinę veiklą, atmintį, skatina bendrauti, plečia akiratį ir t.t. Todėl kovo 16 d. Technologijų skyriuje vyko Kalbų dienos renginiai, skirti susipažinti, prisiminti jau žinota, pažvelgti į pasaulį, kaip įvairiapusį, įdomų ir viliojantį savo kalbinėmis spalvomis.
Mokiniai skyriaus bibliotekoje galėjo paklausyti gyvos prancūzų kalbos, kurios retas besimokina, išgirsti įdomių faktų vykusio Prancūzijos ir prancūzų kalbos pristatymo „Išgirskime prancūzišką žodį...“ metu. Renginio pradžioje TD15 grupės mokinys Vaidotas Daukša papasakojo apie Algirdą Julių Greimą – pasaulyje žinomą lietuvių kilmės prancūzų kalbininką, mitologą, vieną žymiausių šiuolaikinės semiotikos atstovų, kurio 100-osios gimimo metinės buvo pažymėtos kovo 9 dieną. Mokslininkas 1940-1944 metais gyveno ir dirbo Šiauliuose.
Vėliau „Rasos“ progimnazijos, kurioje prancūzų kalba yra pasirenkamoji, mokinės su prancūzų kalbos mokytoja Kristina Venzlauskiene nuotaikingai pristatė Prancūziją. Išgirdome, kaip skamba prancūzų kalba, sužinojome įvairių įdomių dalykų, patarimų kaip greičiau išmokti šią kalbą. Diskutavome, kodėl yra gerai mokėti kalbėti prancūziškai.
Taip pat vyko integruota anglų kalbos ir informacinių technologijų pamoka tema „Ireland“, kurią vedė mokytojos R. Baronienė ir D. Lelešienė. O Kalbų dienos renginius baigė viktorina „Ar pažįsti kalbas?“, kurioje dalyvavo 5 komandos iš Šiaulių profesinio rengimo centro skyrių (TS, SS ir MS). Mokiniai atliko užduotis, ieškojo teisingų variantų, o suskaičiavus rezultatus buvo paskelbti nugalėtojai (I vieta atiteko MS 1-ajai komandai, II ir III TS vaikinų ir merginų komandoms) ir apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Visi išsinešė gerą nuotaiką ir krepšelį įdomių faktų apie turtingą kalbų pasaulį.
Kalba – langas į pasaulį... Kas galėtų paneigti šiuos žodžius?! Klausimas - be atsakymo, nes visgi „kalbos ant kupros nenešiosi“.

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg