Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Technologijų skyrius

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 46 26 35
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas technologiju.sk@sprc.lt2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

Nacionalinis diktantas

2017 02 24


Liaudies išmintis sako: „Kol žmogus išmoksta vaikščioti, daugel kartų turi nusilenkti žemei“. O norint išmokti kalbos, pirmiasia nusilenkiame tau, gimtasis žodi. Atrodo, kad Nepriklausomoje mūsų valstybėje jai jau nebegresia jokie išoriniai pavojai: niekas neriboja jos vartojimo. O vis dėl to pavojų yra, ir jie glūdi, mumyse – tai mūsų kalbinis atlaidumas, nerūpestingumas. Tik suprasdami gimtąją kalbą kaip vertybę, juntame pareigą ja rūpintis, puoselėti ją.

Vasario 24 d. vyko Nacionalinio diktanto 1-asis turas – tai tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Diktantas buvo transliuojamas tiesiogiai per LRT radiją. Diktantą rašė ir Technologijų skyriaus TRS16, TD16 grupių mokiniai, jų lietuvių kalbos mokytoja. Didžiausią nuostabą mokiniams sukėlė tai, kad kartu su jais diktantą rašė ir mokytoja.
Paskelbus diktanto tekstą per lietuvių kalbos pamokas mokiniai taisys ir analizuos klaidas, ir be abejo, paskelbus rezultatus, įsivertins savo raštingumo lygį pasaulio lietuvių kontekste.
Lietuvių kalbos mokytoja Faustina Klevinskienė

issirink_profesija.jpg
reklama.jpg
bibliotekos_katalogas.jpg